Jaki stół bilardowy wybrać?

w Stoły bilardowe

Zakup stołu bilardowego do domu to poważna decyzja i warto ją dobrze przemyśleć. Ne pewno zacząć od pomiaru pomieszczenia, w którym miałby się on znaleźć i na tej podstawie określić wielkość stołu tak żeby zachować komfort gry i uniknąć tzw. martwych punktów. Następnie określić charakter wykorzystywania stołu , czy ma być to czysta rekreacja i zabawa czy sport. Zastanowić się czy wygląd stołu i kolor ma komponować się z wystrojem pomieszczenia czy jest to bez znaczenia. Jeśli pomieszczenie jest na piętrze lub strychu warto sprawdzić wytrzymałość stropu, ponieważ stoły mają dwa rodzaje płyt , najlepsza jest płyta z łupka włoskiego (żaden marmur, granit czy inny kamień) i wtedy stół potrafi ważyć nawet 600kg, tańszym rozwiązaniem jest płyta z MDF.

Do klubów bilardowych, hoteli i pubów zdecydowanie polecamy stoły sportowe lub zarobkowe (na żetony) ponieważ stoły te są bardziej trwałe i lepiej przystosowane do komercyjnego wykorzystania.

W naszym sklepie znajdą państwo stoły bilardowe do poolbilarda na każdą kieszeń zarówno o charakterze rekreacyjnym jaki i profesjonalnym sportowym od rozmiarów 7ft do 9ft  oraz  stoły do snookera w rozmiarach 10ft i 12ft.

Stoły bilardowe marki Spensers to pełna gama stołów do pool z płytą mdf zarówno spływowych jak i koszykowych w rozmiarach od 7ft do 9ft. Posiadamy też stoły kamienne marki Spensers w rozmiarach od 7ft do 9ft.

Marka stołów Tournament Champion to pełna gama stołów bilardowych począwszy od modeli Sawana i California przeznaczonych do domów prywatnych i hoteli aż po model Sport, znakomicie nadający się do klubów bilardowych oraz dla osób mających sportowe zacięcie.

Stoły niemieckiej firmy Dynamic to klasa sama w sobie , niemiecka jakość i precyzja wykonania gwarantuje długą żywotność stołu. Poza tym stoły Dynamic posiadają certyfikat Europejskiej Federacji Bilarda EPBF i są wykorzystywana na większości ważniejszych imprez bilardowych w Europie.

Jeśli chodzi o snookera to proponujemy stoły renomowanej angielskiej firmy Riley. Znakomita jakość i różnorodność modeli zadowoli najbardziej wybrednych klientów.

Dla wyjątkowych , najbardziej wymagających klientów oferujemy stoły firmy Conori, wyjątkowo ekskluzywne i niezwykle efektowne oczywiście z zachowaniem najlepszych parametrów gry. Istnieje możliwość wykonania stołów na indywidualne zamówienie klienta (kolor, rodzaj drzewa, wykończenia).